POLİTİK ASORTİK

Her Sene Aynı Gün Sızdırılan İphone Modelleri İçin Vatandaş İsyan Etti

Her Sene yeni bir modeli vatandaşa lansan Apple çıkardığı telefonlar ile adeta son 10 yılda şov üstüne şov yapıyor. İphone XC, İphone SX felan derken kafa karışıklığı yaratan  Samsung’a benzer modeller çıkartıyor. Artık takip edilmesi zorlaşan telefon modelleri için vatandaşlara yönelttiğimiz mikrofon sayesinde ağıza alınmayacak sözler duyduk.

Bulun Şu Piçi

İdris Soysuz (45) ”Tanıtım öncesi her sene aynı haberleri görmekten bıktık. 45 yaşındayım 10 senedir ne hikmetse bu iphone’lar sızdırılıyor. Ya arkadaş ne garip bir olay bizimi dikiyonuz anlamadık  ne bokuma her sene sızdırıyonuz reklammı yapıyonuz yoksam diye aklıma gelmiyor değil. Kim yapıyorsa bulun Şu Piçi Yav”

Berat Kolbayrak (39) ” İstedikleri kadar tanıtsınlar bize yerli ve milli bir telefon lazım gerek Çin’de gerek Kanada’da bu telefonları satacağız lansmanın kralını biz yapacağız. Bundan sonra sızdırmak neymiş görecekler.” dedi.

Çin Hükümetinden Açıklama Gecikmedi

Üretim tesisleri Çin’in Juanin şehrinin Huaşia kasabasında olan Apple İphone modellerinin lansman öncesi basına sızdırılma hadisesinde Hükümetin hiç bir kabahati olmadığını İçişleri Bakan Yardımcısı Juain Pichi Aoumi basın bildirisiyle açıkladı. Açıklamanın ardından NASDAQ borsası güne nasıl başlayacağını Şikago borsasından öğrendi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir