POLİTİK ASORTİK

Diyanet’ten Cuma Gecesi Flaş Açıklama; %24 Faiz Haramdır.

FAİZ ARTIŞI NEDİR?

Merkez Bankası politika faizini piyasa faizini belirleyip bu faiz oranı ile piyasa faiz oranlarını da belirleyip ekonominin anasını ağlatarak hızlanmasını sağlıyor. Böylece temel görevlerinden birisi olan enflasyonu da kontrol altında tutarak halkın ‘anam avradım olsun bırakıyorum bu işi” feryatlarına sebep oluyor.

Merkez ekonominin çok zayıfladığı dönemlerde faiz indirerek vatandaşın harcamaya gidip İphone almasını sağlamayı hedeflerken ekonomi ısındığında ise faiz artırarak paranın tüketim yerine faize yani yavan ekmeğe yönelmesini ve kaymasını sağlıyor. Buna parasal götonazi deniliyor.

Fakirlikten ağzı kokan ülkelerde faiz oranı gittikçe arttıyor. Aralarında müslüman Türkiye’nin de bulunduğu faiz oranları sırlamalarında Türkiye’nin puanının 24 olması hasebiyle Diyanet işlerinden faiz ilgili flaş bir karar açıkladı.

Diyanet’ten Flaş Açıklama Merkez Bankası Haddi Aştı Faiz Haramdır.

Gece yarısı sıcak yatağından terettüt abdest için kalkan Diyanet İşleri Din Yüksek Kurulu ve  Din Diyanet İcra Komitesi Nurettin Panikli alel acele koşarak Kocatepe’de milleti Cuma’ya toplayıp hutbeye çıktı flaş bir açıklama yaptı.

”Sizlerde takdir edersiniz ki buraya gelmem de ince bir mesaj vardır. Ben Diyanet işlerini temsilen bu gasilhanede yüzlerce ölü yıkadım ve slikon uygulaması yaptım Eskiden tabi pamuk vardı gençler bilmez. Velhasılı Kelam, Fıkıh, Hadis, Siyer bu ya bu işler ne Büyük üstad Mabel Matizin dediği gibi.  Camilerde Bas bas bağırıyoruz faiz haramdır diye sikine takan olmuyor afedersin. Bu merkez bankası ne bokuma faizi arttıyor arkadaş. Vatandaşın anası ağladı. Faiz haram lan haram hemen bu yukarı ivmelenmeyi durdur zındık merkez bankası başkanı.”

Kaynak:ASSHOLE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir