IVIR ZIVIR

Milli Eğitim’den Flaş Yenilik Sabahcılar, Öğlenciler Derken Şimdide Gececiler Olacak!

Kölelik Sistemi Üzerine Kurulan Milsiz Eğitim Bakanlığı okulun açılış gününe saatler kala flaş bir yenilik ile velilerin karşısına çıktı. Milli eğitimde fırsat eşitliği ilkesi nedeniyle bir grup sabahçı vardiyasında çalışan lise öğrencileri duruma tepki göstererek gece vardiyası fikrine sert çıktı. Sürekli sabahçı  olmak isteyen öğrenciler öğleden son ek iş yaparak  geceleyin de uyuyarak ekonomiye katkı sağlayacaklarını açıkladı.

Dernek Başkanı Tepkili

İpsiz Sapsız Güçsüz Öğrenciler Derneği Başkanı  Berk Can Yılmaz (16) konuyla ilgili Twitter’dan yaptığı paylaşımda ” Sabahçılar ve öğlenciler diye zamanında yer yok diye ayırdılar bizi. Şimdide gececiler çıktı. Biz geceleyin Hağ Layf oynuyoruz, sokaklarda birlikte oynayamaz olduk bari bunu elimizden almasınlar.” dedi.

Uygulama Bu Gece Başlıyor…

Sabahçılar ve öğlencilerden farklı olarak gececiler üzerinde yeni bir deney yapmak isteyen Milsiz Eğitim Bakanlığı eğer başarılı olunursa komple ülke olarak bu sisteme geçeceklerini açıkladı. Vardiya usulü eğitim sisteminde daha verimli bir dönem geçireceklerini savunan Bakanlık projeyi Uganda Afrika Cumhuriyetler Birliğinde üst üste 5 kere sonuncu seçilen yılın projesinden aldıklarını beyan etti. Sistemin iki ayaklı olduğunu insandan bir farklı olmadığını gerekirse koloni sistemi gündüz uyku metodolojine geçileceğini söyleyen bakanlık tüm öğrenciler üzerinde şok etkisi yarattı. Sistem kendiliğinden otomatik olarak eğitim öğretimin başlayacağı ilk gece yani bu gece 00:00’da devreye girecek.

Kaynak: Çı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir