POLİTİK ASORTİK

Starbucks’tan Dolar Zammı: Ben Zaten Hep 10 Liralık İçiyordum!

Sosyal statü olarak gördüğü, prestij ikonu haline getirdiği strabucks bardağı ile dolaşan yaşam formlarını üzmeye devam ediyor.

Starbucks’tan Dolar Zammı

Starbucks Gayri Resmi Web Sitesinden yapılan açıklamaya göre Gece yarısından itibaren kahve pompa fiyatlarında zam yapılacağı tüm bayilerimize fax yolu ile bildirildi dendi ….

Starbucks adına konuşan  Ortadoğu’dan Sorumlu Starbucks Ülkü Ocakları Başkanı  Shelami Chai Latte  sözlerine şöyle devam etti. Malum Türkiye’de zamcıklar yapıldı hadi onuda geçtim BİM bile zam yaptı. Biz Starbucks olarak her zaman ülkelerdeki elit kesimlere hitap etmeye çalışmışızdır fakat Türkiye’de durumlar çok farklı herkes İphone Eks ile Starbucks’tan Tall boy kahvenin dibine vuruyor. Bundan sonra ilkesel bir duruş sergileyeceğiz fakirler için ekstra zamlar yaptık. Aralık ayında bir zamcık daha yolda Şimdi fakir ergenler düşünsün..” dedi…

 

“en küçük boy filtre kahvenin fiyatı 6 tl’ye çıktı. ürünlerin hepsine yaklaşık yüzde 10 zam yapıldığı bildirildi.

‘tall’ boy filtre kahve 6.50 tl’ye, ‘grande’ 7.50 tl’ye, ‘venti’ ise 8.50 tl’ye çıktı.

en küçük boy chai tea latte 10.50 tl, en küçük boy americano 8.50 tl oldu.

Genç Ergenler Rahatsız

(Ali – Fırat 17-16 ):Yeni yetme Starbukcs ergenleri zamma tepki göstererek bundan sonra iki kişi gittikleri takdirde tall boy kahve alıp birde boş kahve kutusu alıp kahveyi ikiye böleceklerini duyurdular. Bununla birlikte ülke olarak tasarrufa giderek ülke ekonomisine katkı sağlayacaklarını söylediler.

(Orkun Atan 26) : ”Ben zaten hep 10 liralık içiyordum beni çok bağlayan bir durum değil mazota zam geldğindede aynı şeyi söyledim aynı şeyi zamlara aldırmanıza gerek yok bu bir yaşam felsefesidir.” dedi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir