POLİTİK ASORTİK

İstanbul’un Aşırı Yoğunluğundan Bıkan İBB Sosyal Tesisleri Menülere Şakkadanak Zam Yaptı

2018 Temmuz ayı döviz krizinden sonra aşırı zamlanan piyasaya dur demek mümkün olmuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bas bas bağırıp ”Kriz mriz yok ve fırsattan istifade zammı yapanı yakarım” demesine rağmen Türk halkı birbirine kazığı sokmaya devam ediyor. .Göte giren şemsiye açılmaz felsefesiyle Sosyal tesislere gidip ucuzundan hizmet almak isteyen herkes dün şok olacak şekilde menülere şaşı bir şekilde bakakaldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı Sosyal Tesisler ciddi oranda zam yaptı zamcık da diyeblirirz ruhu şad olsun Levent Kırca’nın Zammımıza koyuyorlar şuanda ama adamın ruhu duymuyor.

Sosyal Tesisler 3+1 Ebeveyn banyolu Daire Başkanı Mevlüt Tüysel dün zam haberlerinin medyaya yansımasından sonra bir açıklama yaptı. ”Vatandaşlarımız dolar öro zammından sonra aşırı bir şekilde restorantlara yığıldı millet aç! aç! yetiştiremiyoruz balığı, köfteyi adam bir geliyor karışık ızgara yiyor 2 saat esir alıyo masayı birde personel indirim kartını kullanıyor şakkadanak düşüyor fiyat bizde bu durumu görünce hepinizin zamına koruz dedik şakkadanak fiyatı arttırdık İstanbul sen mi büyüksün benmi ananı zik… görücen sen.” dedi ve Vatandaşlardan Yerel seçimlerde destek istedi…

Vatandaşların Çok Ağırına Gitti

Melahat 56 Ev Hanımı  : İstinye sosyal tesislerinde yaptığımız soru cevap sonucunda Melahat hanım zam haberleriyle ilgili çok ağır sözler söyledi. Biz burada bir grup kadın her öğlen altın günü yemeği için bir araya geliyorduk çokta memnunduk oyumuzuda malum partilere veriyoruz ama bize yapılan bu zam millete yapılmıştır. EYYYYYYYYY İBB menüsü bizim etimiz ne budumuz ne şunun şurasında kaç yıl ömrümüz kaldı ama bizim çok ağırımıza gitti bu yapılan hoş değil doğrusu” dedi.

Rıfat Can Torçun Öğrenci 21 : Zam haberini alında hemen koştuk geldilk ben inanamadım tek dışarıda yemek yediğimiz yer burasıydı normal bir restoranttan farkı kalmamış tabiki akın edecez restorantlara dışarı ateş pahası okulu bitireyim bende sizin zamınıza koyacam” dedi.

Kaynak: İstanbul Halkı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir